Tulokset Laji 1 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  Kainuun alueuinnit    Tulostuspäivämäärä  18 syyskuu 2018   
  Kilpailun paikkakunta  Kajaani    Tulostusaika  13:47   
  Järjestäjä  Kajaanin Uimaseura ry         
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  09 syyskuu 2018         
 
 
Laji 1, 100m Perhosuinti Naiset, Loppukilpailut 11 - 12 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Iiris Uusitalo  2006              1:38.82   
  Kajaanin Uimaseura  1:38.25                 
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.26.08  Tulostuspäivämäärä  18 syyskuu 2018 
Lisenssinhaltija: Kajaanin Uimaseura  Tulostusaika  13:47 
 
Tulokset Laji 2 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 2 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  Kainuun alueuinnit    Tulostuspäivämäärä  18 syyskuu 2018   
  Kilpailun paikkakunta  Kajaani    Tulostusaika  13:47   
  Järjestäjä  Kajaanin Uimaseura ry         
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  09 syyskuu 2018         
 
 
Laji 2, 100m Perhosuinti Miehet, Loppukilpailut 11 - 12 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Tuukka Orre  2007              1:38.30   
  Kajaanin Uimaseura  1:43.10                 
                     
 
Laji 2, 100m Perhosuinti Miehet, Loppukilpailut 13 - 14 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Tuomas Orre  2005              1:19.50   
  Kajaanin Uimaseura  1:20.44                 
                     
 
Laji 2, 100m Perhosuinti Miehet, Loppukilpailut 15 - 99 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Antti Hirvonen  2000              1:06.14   
  Kajaanin Uimaseura  1:10.85                 
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.26.08  Tulostuspäivämäärä  18 syyskuu 2018 
Lisenssinhaltija: Kajaanin Uimaseura  Tulostusaika  13:47 
 
Tulokset Laji 3 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 3 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  Kainuun alueuinnit    Tulostuspäivämäärä  18 syyskuu 2018   
  Kilpailun paikkakunta  Kajaani    Tulostusaika  13:47   
  Järjestäjä  Kajaanin Uimaseura ry         
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  09 syyskuu 2018         
 
 
Laji 3, 50m Rintauinti Naiset, Loppukilpailut 11 - 12 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Noona Hyrkäs  2006              47.97   
  Kajaanin Uimaseura  48.90                 
Tiia Liuski  2007              51.83   
  Kajaanin Uimaseura  56.20                 
 
Laji 3, 50m Rintauinti Naiset, Loppukilpailut 13 - 14 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Emilia Karppinen  2004              42.59   
  Kajaanin Uimaseura  47.18                 
Erika Ruotsalainen  2005              44.39   
  Kajaanin Uimaseura  45.38                 
Eeva Partanen  2005              54.31   
  Kajaanin Uimaseura  58.23                 
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.26.08  Tulostuspäivämäärä  18 syyskuu 2018 
Lisenssinhaltija: Kajaanin Uimaseura  Tulostusaika  13:47 
 
Tulokset Laji 4 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 4 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  Kainuun alueuinnit    Tulostuspäivämäärä  18 syyskuu 2018   
  Kilpailun paikkakunta  Kajaani    Tulostusaika  13:47   
  Järjestäjä  Kajaanin Uimaseura ry         
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  09 syyskuu 2018         
 
 
Laji 4, 50m Rintauinti Miehet, Loppukilpailut 11 - 12 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Oskari Hakkarainen  2007              50.11   
  Kajaanin Uimaseura                   
 
Laji 4, 50m Rintauinti Miehet, Loppukilpailut 13 - 14 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Aapo Karjalainen  2004              38.58   
  Kajaanin Uimaseura  39.96                 
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.26.08  Tulostuspäivämäärä  18 syyskuu 2018 
Lisenssinhaltija: Kajaanin Uimaseura  Tulostusaika  13:47 
 
Tulokset Laji 5 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 5 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  Kainuun alueuinnit    Tulostuspäivämäärä  18 syyskuu 2018   
  Kilpailun paikkakunta  Kajaani    Tulostusaika  13:48   
  Järjestäjä  Kajaanin Uimaseura ry         
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  09 syyskuu 2018         
 
 
Laji 5, 100m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 10 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Laura Suutari  2008              1:54.18   
  Kajaanin Uimaseura                   
                     
Piitu Heikkinen  2009              1:54.94   
  Kajaanin Uimaseura                   
                     
Vilma Moilanen  2008              1:58.03   
  Kajaanin Uimaseura                   
                     
 
Laji 5, 100m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 11 - 12 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Anette Kärkkäinen  2006              1:13.28   
  Kajaanin Uimaseura  1:15.57                 
                     
Vilja Takalo  2006              1:16.08   
  Kajaanin Uimaseura  1:16.10                 
                     
Iida Kemppainen  2007              1:17.89   
  Kajaanin Uimaseura  1:20.66                 
                     
Iiris Uusitalo  2006              1:20.31   
  Kajaanin Uimaseura  1:17.01                 
                     
Noona Hyrkäs  2006              1:25.06   
  Kajaanin Uimaseura  1:21.63                 
                     
Tiia Liuski  2007              1:27.46   
  Kajaanin Uimaseura  1:34.61                 
                     
Hilma Manninen  2007              1:37.27   
  Kajaanin Uimaseura                   
                     
 
Laji 5, 100m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 13 - 14 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Micaela Moilanen  2004              1:13.35   
  Kajaanin Uimaseura  1:16.13                 
                     
Emma Tolonen  2004              1:16.72   
  Kajaanin Uimaseura  1:15.51                 
                     
Erika Ruotsalainen  2005              1:17.19   
  Kajaanin Uimaseura  1:19.49                 
                     
Eeva Partanen  2005              1:27.70   
  Kajaanin Uimaseura  1:28.57                 
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.26.08  Tulostuspäivämäärä  18 syyskuu 2018 
Lisenssinhaltija: Kajaanin Uimaseura  Tulostusaika  13:48 
 
Tulokset Laji 6 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 6 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  Kainuun alueuinnit    Tulostuspäivämäärä  18 syyskuu 2018   
  Kilpailun paikkakunta  Kajaani    Tulostusaika  13:48   
  Järjestäjä  Kajaanin Uimaseura ry         
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  09 syyskuu 2018         
 
 
Laji 6, 100m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 11 - 12 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Tuukka Orre  2007              1:18.39   
  Kajaanin Uimaseura  1:15.87                 
                     
Juha-Pekka Heikkinen  2006              1:18.60   
  Kajaanin Uimaseura  1:19.57                 
                     
Oskari Hakkarainen  2007              1:31.39   
  Kajaanin Uimaseura                   
                     
 
Laji 6, 100m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 13 - 14 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Tuomas Orre  2005              1:11.09   
  Kajaanin Uimaseura  1:10.99                 
                     
Veeti Kela  2004              1:13.05   
  Kajaanin Uimaseura  1:15.06                 
                     
Antti Ylönen  2005              1:16.84   
  Kajaanin Uimaseura  1:17.41                 
                     
 
Laji 6, 100m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 15 - 99 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Leevi Kärnä  2001              58.59   
  Kajaanin Uimaseura  1:01.33                 
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.26.08  Tulostuspäivämäärä  18 syyskuu 2018 
Lisenssinhaltija: Kajaanin Uimaseura  Tulostusaika  13:48 
 
Tulokset Laji 7 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 7 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  Kainuun alueuinnit    Tulostuspäivämäärä  18 syyskuu 2018   
  Kilpailun paikkakunta  Kajaani    Tulostusaika  13:48   
  Järjestäjä  Kajaanin Uimaseura ry         
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  09 syyskuu 2018         
 
 
Laji 7, 50m Selkäuinti Naiset, Loppukilpailut 10 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Vilma Moilanen  2008              1:00.83   
  Kajaanin Uimaseura                   
Laura Suutari  2008              DSQ   
  Kajaanin Uimaseura                   
  SW 6.5 Maaliintulo vatsallaan               
 
Laji 7, 50m Selkäuinti Naiset, Loppukilpailut 11 - 12 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Anette Kärkkäinen  2006              40.85   
  Kajaanin Uimaseura  43.41                 
Iida Kemppainen  2007              43.07   
  Kajaanin Uimaseura  45.14                 
Iiris Uusitalo  2006              44.45   
  Kajaanin Uimaseura  43.53                 
Tiia Liuski  2007              48.31   
  Kajaanin Uimaseura  48.75                 
 
Laji 7, 50m Selkäuinti Naiset, Loppukilpailut 13 - 14 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Emilia Karppinen  2004              39.46   
  Kajaanin Uimaseura  39.53                 
Eeva Partanen  2005              45.15   
  Kajaanin Uimaseura  49.20                 
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.26.08  Tulostuspäivämäärä  18 syyskuu 2018 
Lisenssinhaltija: Kajaanin Uimaseura  Tulostusaika  13:48 
 
Tulokset Laji 8 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 8 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  Kainuun alueuinnit    Tulostuspäivämäärä  18 syyskuu 2018   
  Kilpailun paikkakunta  Kajaani    Tulostusaika  13:48   
  Järjestäjä  Kajaanin Uimaseura ry         
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  09 syyskuu 2018         
 
 
Laji 8, 50m Selkäuinti Miehet, Loppukilpailut 11 - 12 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Juha-Pekka Heikkinen  2006              41.83   
  Kajaanin Uimaseura  42.53                 
Oskari Hakkarainen  2007              45.72   
  Kajaanin Uimaseura                   
 
Laji 8, 50m Selkäuinti Miehet, Loppukilpailut 13 - 14 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Aapo Karjalainen  2004              40.08   
  Kajaanin Uimaseura  41.09                 
Veeti Kela  2004              41.68   
  Kajaanin Uimaseura  42.69                 
Antti Ylönen  2005              44.67   
  Kajaanin Uimaseura  42.69                 
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.26.08  Tulostuspäivämäärä  18 syyskuu 2018 
Lisenssinhaltija: Kajaanin Uimaseura  Tulostusaika  13:48 
 
Tulokset Laji 9 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 9 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  Kainuun alueuinnit    Tulostuspäivämäärä  18 syyskuu 2018   
  Kilpailun paikkakunta  Kajaani    Tulostusaika  13:48   
  Järjestäjä  Kajaanin Uimaseura ry         
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  09 syyskuu 2018         
 
 
Laji 9, 200m Rintauinti Naiset, Loppukilpailut 11 - 12 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Vilja Takalo  2006              3:14.69   
  Kajaanin Uimaseura                   
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.26.08  Tulostuspäivämäärä  18 syyskuu 2018 
Lisenssinhaltija: Kajaanin Uimaseura  Tulostusaika  13:48 
 
Tulokset Laji 10 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 10 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  Kainuun alueuinnit    Tulostuspäivämäärä  18 syyskuu 2018   
  Kilpailun paikkakunta  Kajaani    Tulostusaika  13:48   
  Järjestäjä  Kajaanin Uimaseura ry         
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  09 syyskuu 2018         
 
 
Laji 10, 200m Rintauinti Miehet, Loppukilpailut 15 - 99 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Antti Hirvonen  2000              2:35.97   
  Kajaanin Uimaseura  2:40.74                 
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.26.08  Tulostuspäivämäärä  18 syyskuu 2018 
Lisenssinhaltija: Kajaanin Uimaseura  Tulostusaika  13:48 
 
Tulokset Laji 11 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 11 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  Kainuun alueuinnit    Tulostuspäivämäärä  18 syyskuu 2018   
  Kilpailun paikkakunta  Kajaani    Tulostusaika  13:48   
  Järjestäjä  Kajaanin Uimaseura ry         
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  09 syyskuu 2018         
 
 
Laji 11, 100m Sekauinti Naiset, Loppukilpailut 11 - 12 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Vilja Takalo  2006              1:24.00   
  Kajaanin Uimaseura  1:28.55                 
                     
Anette Kärkkäinen  2006              1:27.95   
  Kajaanin Uimaseura  1:33.24                 
                     
Iida Kemppainen  2007              1:34.83   
  Kajaanin Uimaseura  1:40.18                 
                     
Noona Hyrkäs  2006              1:35.01   
  Kajaanin Uimaseura  1:40.55                 
                     
 
Laji 11, 100m Sekauinti Naiset, Loppukilpailut 13 - 14 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Emilia Karppinen  2004              1:23.32   
  Kajaanin Uimaseura                   
                     
Emma Tolonen  2004              1:25.59   
  Kajaanin Uimaseura  1:24.89                 
                     
Micaela Moilanen  2004              1:27.29   
  Kajaanin Uimaseura  1:34.89                 
                     
Erika Ruotsalainen  2005              1:31.05   
  Kajaanin Uimaseura  1:34.46                 
                     
Eeva Partanen  2005              1:45.05   
  Kajaanin Uimaseura                   
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.26.08  Tulostuspäivämäärä  18 syyskuu 2018 
Lisenssinhaltija: Kajaanin Uimaseura  Tulostusaika  13:48 
 
Tulokset Laji 12 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 12 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  Kainuun alueuinnit    Tulostuspäivämäärä  18 syyskuu 2018   
  Kilpailun paikkakunta  Kajaani    Tulostusaika  13:48   
  Järjestäjä  Kajaanin Uimaseura ry         
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  09 syyskuu 2018         
 
 
Laji 12, 100m Sekauinti Miehet, Loppukilpailut 11 - 12 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Tuukka Orre  2007              1:32.63   
  Kajaanin Uimaseura  1:38.75                 
                     
Oskari Hakkarainen  2007              1:39.23   
  Kajaanin Uimaseura                   
                     
Juha-Pekka Heikkinen  2006              1:40.01   
  Kajaanin Uimaseura  1:37.49                 
                     
 
Laji 12, 100m Sekauinti Miehet, Loppukilpailut 13 - 14 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Tuomas Orre  2005              1:23.57   
  Kajaanin Uimaseura  1:26.40                 
                     
Antti Ylönen  2005              1:36.93   
  Kajaanin Uimaseura                   
                     
 
Laji 12, 100m Sekauinti Miehet, Loppukilpailut 15 - 99 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Leevi Kärnä  2001              1:09.69   
  Kajaanin Uimaseura                   
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.26.08  Tulostuspäivämäärä  18 syyskuu 2018 
Lisenssinhaltija: Kajaanin Uimaseura  Tulostusaika  13:48