Tulokset Laji 1 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  Kainuun alueuinnit    Tulostuspäivämäärä  18 marraskuu 2018   
  Kilpailun paikkakunta  Kajaani    Tulostusaika  19:42   
  Järjestäjä  Kajaanin Uimaseura ry         
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  18 marraskuu 2018         
 
 
Laji 1, 200m Sekauinti Naiset, Loppukilpailut 11 - 12 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Vilja Takalo  2006      38.82  1:24.80  2:15.57    2:57.33   
  Kajaanin Uimaseura  2:59.70                 
                     
Iiris Uusitalo  2006      42.79  1:31.82  2:29.65    3:09.79   
  Kajaanin Uimaseura  3:17.20                 
                     
Iida Kemppainen  2007      42.82  1:31.92  2:29.89    3:11.64   
  Kajaanin Uimaseura  3:13.69                 
                     
 
Laji 1, 200m Sekauinti Naiset, Loppukilpailut 13 - 14 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Erika Ruotsalainen  2005      45.00  1:32.14  2:25.76    3:06.64   
  Kajaanin Uimaseura  3:11.05                 
                     
Eeva Partanen  2005      45.11  1:34.07  2:34.52    3:21.02   
  Kajaanin Uimaseura  3:42.84                 
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.26.08  Tulostuspäivämäärä  18 marraskuu 2018 
Lisenssinhaltija: Kajaanin Uimaseura  Tulostusaika  19:42 
 
Tulokset Laji 2 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 2 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  Kainuun alueuinnit    Tulostuspäivämäärä  19 marraskuu 2018   
  Kilpailun paikkakunta  Kajaani    Tulostusaika  16:29   
  Järjestäjä  Kajaanin Uimaseura ry         
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  18 marraskuu 2018         
 
 
Laji 2, 200m Sekauinti Miehet, Loppukilpailut 11 - 12 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Juha-Pekka Heikkinen  2006              DNF   
  Kajaanin Uimaseura  3:34.81                 
                     
 
Laji 2, 200m Sekauinti Miehet, Loppukilpailut 15 - 99 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Leevi Kärnä  2001      30.71  1:12.48  1:58.84    2:33.92   
  Kajaanin Uimaseura  2:33.24                 
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.26.08  Tulostuspäivämäärä  19 marraskuu 2018 
Lisenssinhaltija: Kajaanin Uimaseura  Tulostusaika  16:29 
 
Tulokset Laji 3 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 3 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  Kainuun alueuinnit    Tulostuspäivämäärä  18 marraskuu 2018   
  Kilpailun paikkakunta  Kajaani    Tulostusaika  19:42   
  Järjestäjä  Kajaanin Uimaseura ry         
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  18 marraskuu 2018         
 
 
Laji 3, 50m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 10 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Peppi-Sofia Sirviö  2008              40.36   
  Swimming Club Vuokatti                   
Vanamo Huotari  2008              40.68   
  Kajaanin Uimaseura  38.67                 
Laura Suutari  2008              46.68   
  Kajaanin Uimaseura  51.05                 
Vilma Moilanen  2008              47.58   
  Kajaanin Uimaseura  45.29                 
Anni Rajala  2008              48.24   
  Kajaanin Uimaseura  44.25                 
Piitu Heikkinen  2009              49.07   
  Kajaanin Uimaseura  48.78                 
 
Laji 3, 50m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 11 - 12 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Hilma Manninen  2007              40.60   
  Kajaanin Uimaseura  38.56                 
Aada-Sofia Toivanen  2006              41.06   
  Kajaanin Uimaseura  41.15                 
 
Laji 3, 50m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 13 - 14 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Lidia Evans  2005              30.71   
  Swimming Club Vuokatti  31.33                 
Emma Tolonen  2004              33.00   
  Kajaanin Uimaseura  32.54                 
Eeva Partanen  2005              37.59   
  Kajaanin Uimaseura  37.81                 
 
Laji 3, 50m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 15 - 99 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Satu Immonen  2003              29.81   
  Swimming Club Vuokatti  29.65                 
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.26.08  Tulostuspäivämäärä  18 marraskuu 2018 
Lisenssinhaltija: Kajaanin Uimaseura  Tulostusaika  19:42 
 
Tulokset Laji 4 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 4 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  Kainuun alueuinnit    Tulostuspäivämäärä  18 marraskuu 2018   
  Kilpailun paikkakunta  Kajaani    Tulostusaika  19:42   
  Järjestäjä  Kajaanin Uimaseura ry         
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  18 marraskuu 2018         
 
 
Laji 4, 50m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 10 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Niilo Hulkkonen  2009              46.37   
  Kajaanin Uimaseura  47.36                 
 
Laji 4, 50m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 11 - 12 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Tuukka Orre  2007              32.94   
  Kajaanin Uimaseura  31.77                 
Juha-Pekka Heikkinen  2006              35.46   
  Kajaanin Uimaseura  34.52                 
 
Laji 4, 50m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 13 - 14 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Veeti Kela  2004              33.60   
  Kajaanin Uimaseura  33.83                 
Antti Ylönen  2005              34.87   
  Kajaanin Uimaseura  32.87                 
Onni Salonen  2005              36.61   
  Swimming Club Vuokatti  37.10                 
 
Laji 4, 50m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 15 - 99 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Benjamin Evans  2003              27.16   
  Swimming Club Vuokatti  27.05                 
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.26.08  Tulostuspäivämäärä  18 marraskuu 2018 
Lisenssinhaltija: Kajaanin Uimaseura  Tulostusaika  19:42 
 
Tulokset Laji 5 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 5 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  Kainuun alueuinnit    Tulostuspäivämäärä  18 marraskuu 2018   
  Kilpailun paikkakunta  Kajaani    Tulostusaika  19:42   
  Järjestäjä  Kajaanin Uimaseura ry         
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  18 marraskuu 2018         
 
 
Laji 5, 100m Rintauinti Naiset, Loppukilpailut 10 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Peppi-Sofia Sirviö  2008      56.22        1:58.69   
  Swimming Club Vuokatti                   
                     
 
Laji 5, 100m Rintauinti Naiset, Loppukilpailut 11 - 12 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Vilja Takalo  2006      42.75        1:29.57   
  Kajaanin Uimaseura  1:28.02                 
                     
Hilma Manninen  2007              DSQ  0 m 
  Kajaanin Uimaseura                   
  SW 7.5 Perhosuinnin potku (pl. lähdön / käännöksen jälkeen)               
                     
 
Laji 5, 100m Rintauinti Naiset, Loppukilpailut 13 - 14 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Lidia Evans  2005      41.74        1:27.90   
  Swimming Club Vuokatti  1:30.22                 
                     
Erika Ruotsalainen  2005      47.35        1:37.97   
  Kajaanin Uimaseura  1:36.25                 
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.26.08  Tulostuspäivämäärä  18 marraskuu 2018 
Lisenssinhaltija: Kajaanin Uimaseura  Tulostusaika  19:42 
 
Tulokset Laji 6 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 6 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  Kainuun alueuinnit    Tulostuspäivämäärä  18 marraskuu 2018   
  Kilpailun paikkakunta  Kajaani    Tulostusaika  19:42   
  Järjestäjä  Kajaanin Uimaseura ry         
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  18 marraskuu 2018         
 
 
Laji 6, 100m Rintauinti Miehet, Loppukilpailut 13 - 14 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Aapo Karjalainen  2004      39.13        1:26.21   
  Kajaanin Uimaseura  1:24.48                 
                     
Onni Salonen  2005      49.62        1:46.75   
  Swimming Club Vuokatti  1:51.16                 
                     
 
Laji 6, 100m Rintauinti Miehet, Loppukilpailut 15 - 99 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Antti Hirvonen  2000      33.32        1:10.76   
  Kajaanin Uimaseura  1:11.89                 
                     
Benjamin Evans  2003      38.86        1:21.27   
  Swimming Club Vuokatti  1:20.63                 
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.26.08  Tulostuspäivämäärä  18 marraskuu 2018 
Lisenssinhaltija: Kajaanin Uimaseura  Tulostusaika  19:42 
 
Tulokset Laji 7 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 7 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  Kainuun alueuinnit    Tulostuspäivämäärä  18 marraskuu 2018   
  Kilpailun paikkakunta  Kajaani    Tulostusaika  19:43   
  Järjestäjä  Kajaanin Uimaseura ry         
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  18 marraskuu 2018         
 
 
Laji 7, 50m Perhosuinti Naiset, Loppukilpailut 10 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Vilma Moilanen  2008              57.99   
  Kajaanin Uimaseura                   
Laura Suutari  2008              DSQ  20 m 
  Kajaanin Uimaseura                   
  SW 8.3 Eriaikainen käsien palautus               
 
Laji 7, 50m Perhosuinti Naiset, Loppukilpailut 11 - 12 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Iida Kemppainen  2007              40.55   
  Kajaanin Uimaseura  40.14                 
Iiris Uusitalo  2006              41.00   
  Kajaanin Uimaseura  37.48                 
Aada-Sofia Toivanen  2006              50.61   
  Kajaanin Uimaseura                   
 
Laji 7, 50m Perhosuinti Naiset, Loppukilpailut 13 - 14 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Ronja Kämäräinen  2004              32.75   
  Swimming Club Vuokatti  33.08                 
Micaela Moilanen  2004              38.50   
  Kajaanin Uimaseura  40.03                 
Eeva Partanen  2005              44.52   
  Kajaanin Uimaseura  41.58                 
 
Laji 7, 50m Perhosuinti Naiset, Loppukilpailut 15 - 99 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Satu Immonen  2003              31.40   
  Swimming Club Vuokatti  30.88                 
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.26.08  Tulostuspäivämäärä  18 marraskuu 2018 
Lisenssinhaltija: Kajaanin Uimaseura  Tulostusaika  19:43 
 
Tulokset Laji 8 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 8 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  Kainuun alueuinnit    Tulostuspäivämäärä  18 marraskuu 2018   
  Kilpailun paikkakunta  Kajaani    Tulostusaika  19:43   
  Järjestäjä  Kajaanin Uimaseura ry         
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  18 marraskuu 2018         
 
 
Laji 8, 50m Perhosuinti Miehet, Loppukilpailut 13 - 14 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Tuomas Orre  2005              34.28   
  Kajaanin Uimaseura  34.59                 
Antti Ylönen  2005              44.76   
  Kajaanin Uimaseura  43.35                 
 
Laji 8, 50m Perhosuinti Miehet, Loppukilpailut 15 - 99 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Leevi Kärnä  2001              28.63   
  Kajaanin Uimaseura  28.61                 
Benjamin Evans  2003              31.83   
  Swimming Club Vuokatti  31.57                 
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.26.08  Tulostuspäivämäärä  18 marraskuu 2018 
Lisenssinhaltija: Kajaanin Uimaseura  Tulostusaika  19:43 
 
Tulokset Laji 9 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 9 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  Kainuun alueuinnit    Tulostuspäivämäärä  18 marraskuu 2018   
  Kilpailun paikkakunta  Kajaani    Tulostusaika  19:43   
  Järjestäjä  Kajaanin Uimaseura ry         
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  18 marraskuu 2018         
 
 
Laji 9, 100m Selkäuinti Naiset, Loppukilpailut 10 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Vanamo Huotari  2008      50.90        1:55.20   
  Kajaanin Uimaseura                   
                     
Anni Rajala  2008      59.86        1:58.91   
  Kajaanin Uimaseura                   
                     
Vilma Moilanen  2008              DSQ  25 m 
  Kajaanin Uimaseura  2:09.66                 
  SW 6.2 Uintia vatsallaan               
                     
 
Laji 9, 100m Selkäuinti Naiset, Loppukilpailut 11 - 12 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Vilja Takalo  2006      41.48        1:23.71   
  Kajaanin Uimaseura  1:24.33                 
                     
Iida Kemppainen  2007      45.48        1:30.97   
  Kajaanin Uimaseura  1:32.11                 
                     
Iiris Uusitalo  2006      45.15        1:31.36   
  Kajaanin Uimaseura  1:27.70                 
                     
 
Laji 9, 100m Selkäuinti Naiset, Loppukilpailut 13 - 14 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Lidia Evans  2005      40.15        1:20.91   
  Swimming Club Vuokatti  1:18.77                 
                     
Emma Tolonen  2004      40.75        1:24.93   
  Kajaanin Uimaseura  1:20.64                 
                     
Erika Ruotsalainen  2005      21.77        1:30.26   
  Kajaanin Uimaseura  1:29.25                 
                     
 
Laji 9, 100m Selkäuinti Naiset, Loppukilpailut 15 - 99 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Satu Immonen  2003      35.90        1:14.16   
  Swimming Club Vuokatti  1:14.06                 
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.26.08  Tulostuspäivämäärä  18 marraskuu 2018 
Lisenssinhaltija: Kajaanin Uimaseura  Tulostusaika  19:43 
 
Tulokset Laji 10 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 10 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  Kainuun alueuinnit    Tulostuspäivämäärä  18 marraskuu 2018   
  Kilpailun paikkakunta  Kajaani    Tulostusaika  19:43   
  Järjestäjä  Kajaanin Uimaseura ry         
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  18 marraskuu 2018         
 
 
Laji 10, 100m Selkäuinti Miehet, Loppukilpailut 11 - 12 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Juha-Pekka Heikkinen  2006      44.22        1:29.38   
  Kajaanin Uimaseura  1:27.65                 
                     
 
Laji 10, 100m Selkäuinti Miehet, Loppukilpailut 13 - 14 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Aapo Karjalainen  2004      39.86        1:22.14   
  Kajaanin Uimaseura  1:20.31                 
                     
Onni Salonen  2005      52.69        1:48.30   
  Swimming Club Vuokatti  1:45.80                 
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.26.08  Tulostuspäivämäärä  18 marraskuu 2018 
Lisenssinhaltija: Kajaanin Uimaseura  Tulostusaika  19:43 
 
Tulokset Laji 11 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 11 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  Kainuun alueuinnit    Tulostuspäivämäärä  18 marraskuu 2018   
  Kilpailun paikkakunta  Kajaani    Tulostusaika  19:43   
  Järjestäjä  Kajaanin Uimaseura ry         
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  18 marraskuu 2018         
 
 
Laji 11, 400m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 13 - 14 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  100m  200m  300m    Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Ronja Kämäräinen  2004      1:08.66  2:23.58  3:39.76    4:56.40   
  Swimming Club Vuokatti  4:53.68                 
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.26.08  Tulostuspäivämäärä  18 marraskuu 2018 
Lisenssinhaltija: Kajaanin Uimaseura  Tulostusaika  19:43 
 
Tulokset Laji 12 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 12 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  Kainuun alueuinnit    Tulostuspäivämäärä  18 marraskuu 2018   
  Kilpailun paikkakunta  Kajaani    Tulostusaika  19:43   
  Järjestäjä  Kajaanin Uimaseura ry         
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  18 marraskuu 2018         
 
 
Laji 12, 400m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 11 - 12 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  100m  200m  300m    Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Tuukka Orre  2007              5:30.70   
  Kajaanin Uimaseura  7:13.69                 
                     
 
Laji 12, 400m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 13 - 14 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  100m  200m  300m    Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Tuomas Orre  2005      1:15.92  2:37.68  4:01.24    5:21.62   
  Kajaanin Uimaseura  5:57.64                 
                     
Veeti Kela  2004      1:18.67  2:46.60  4:16.20    5:40.75   
  Kajaanin Uimaseura  6:09.02                 
                     
Antti Ylönen  2005      1:23.69  2:57.23  4:33.91    6:10.29   
  Kajaanin Uimaseura  6:15.08                 
                     
 
Laji 12, 400m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 15 - 99 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  100m  200m  300m    Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Benjamin Evans  2003      1:04.01  2:14.72  3:25.39    4:32.56   
  Swimming Club Vuokatti  4:27.88                 
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.26.08  Tulostuspäivämäärä  18 marraskuu 2018 
Lisenssinhaltija: Kajaanin Uimaseura  Tulostusaika  19:43